Ліга чемпіонів УЄФА отримала тижневу павзу задля відпочинку від перших протистоянь на стадії 1/8 фіналу, після чого знову повернулась на наші телеекрани заради остаточного з’ясування переліку команд-учасниць чвертьфіналів. І вже в перший день вирішальних матчів цієї стадії ми мали помітний український слід — Михайло Мудрик у складі лондонського Челсі сподівався на участь у другій частині двобою проти дортмундської Боруссії.
На жаль, сподівався даремно, оскільки Грем Поттер, на відміну від матчу на Зігналь-Ідуна-Парк, не знайшов для нашого співгромадянина місця в стартовому складі, тоді як Марк Кукурелья доповнив трійку центральних захисників. І це при тому, що "сині" мали відігравати відставання в один м’яч після поразки на полі суперників із рахунком 0:1. Едін Терзич був більш лаконічний та завбачливий у своїй ротації, долучивши до гри з перших хвилин наддосвідченого та вже майже легендарного Марко Ройса.
І хоча "джмелі" намагались на чужому полі діяти максимально ефективно передусім у захисті, витівка вболівальників суперників, які трохи затримали їхнє прибуття на стадіон перед грою, далась у знаки. Дортмунд отримав перші проблеми в захисті вже на самому початку матчу, але Стерлінг, Феліш та Гаверц не зуміли реалізувати власні гольові нагоди. Відповідь у вигляді відмінного виконання штрафного під ліву стійку збоку Ройса від гостей не переконувала нас у тому, що команда Терзича найближчим часом зможе схилити хід зустрічі на власну користь.
У підсумку, так і сталось — Боруссія опинилась притиснутою до власних воріт без особливих сподівань отримувати можливості для проведення контрнаступальних дій. А Челсі тим часом атакував інтервальним методом, виманюючи опонентів на власну половину, і потім завдаючи разючих ударів. Настільки разючих, що одного разу Гаверц навіть поцілив у праву стійку з лицьової межі чужого штрафного майданчика, чим учергове нагадав про власний антирекорд із відсутності голів у матчах проти Дортмунда.
Але все ж таки Челсі недарма відпрацьовував на кожній ділянці поля до перерви. Гол Стерлінга на завершення передачі з лівого флангу від Чілвелла до центру штрафного на 44 хвилині хоча й вийшов кострубатим, але в підсумку дозволив команді Поттера фактично з чистого аркушу розпочати другий тайм у цьому матчі. І "сині" своєю нагодою скористались найліпшим із можливих чином, заробивши пенальті вже незадовго від поновлення гри.
Гру рукою побачили у Вольфа під час прострілу Чілвелла з лівого флангу, і арбітри, після тривалих роздумів, усе ж таки дали нагоду Гаверцу нарешті забити "джмелям". Ось тільки перший постріл із позначки пішов у праву стійку, проте VAR вчасно побачив те, що гравці Боруссії забігли до штрафного ще до моменту удару Кая, тому з другої спроби він усе ж таки пробив належним чином у той самий кут воріт.
Подальша поведінка Челсі за сприятливого рахунку була просто зразковою. "Сині" обрали проактивну позицію в атаці, завдяки чому нівелювали наступальний потенціал опонентів. І якби не пручалась цьому Боруссія, а зупинити конвеєр контрнаступальних дій господарів цього вечора так і не вдалось. Перевага "пенсіонерів" могла б бути й більшою за підсумковим рахунком, але для цього їм було потрібно бути більш вправними під час завершення власних моментів. Хоча й виконаної роботи виявилось достатньо для підсумкового успіху. Мудрика на поле так і не випустили.
Таким чином, від звітної пари команд участь у чвертьфіналі Ліги чемпіонів УЄФА братиме лондонський Челсі. Для дортмундської Боруссії турнірний шлях добіг кінця.
Челсі — Боруссія Д 2:0 (перша гра — 0:1)
Голи: Стерлінг, 44, Гаверц, 53 (пен.)
Челсі: Аррісабалага — В. Фофана, Кулібалі, Кукурелья — Р. Джеймс, Ковачич (Пулішич, 82), Фернандес (Закарія, 87), Чілвелл — Стерлінг (Лофтус-Чік, 83), Гаверц, Феліш (Галлагер, 67).
Боруссія Д: Меєр — Вольф, Зюле, Шлоттербек, Геррейру — Джан, Езкан (Байно-Гіттенс, 63) — Брандт (Рейна, 5), Беллінгем, Ройс — Алле (Мален, 77).
Попередження: Аррісабалага, Фернандес, Чілвелл, Кукурелья — Джан, Вольф