Апофеоз помилок тер Штегена дозволив Монако сенсаційною перемогою над Барселоною повернутись до Ліги чемпіонів
Організатори Ліги чемпіонів УЄФА навмисно розтягнули перший тур оновленого розіграшу турніру на три ігрові дні, аби вболівальники встигли призвичаїтись до нових реалій футбольного сезону й не надто одразу перевантажували себе збільшеною кількістю протистоянь. У підсумку, навіть на третій день кожний міг знайти для себе матч із підвищеним ступенем цікавості.
Як, наприклад, гра на стадіоні Луї II у французькому Монако, де однойменний клуб приймав на власному полі каталонську Барселону. Важливим контекстом цього протистояння було те, що жодна з команд до цього моменту не поступалась у новому сезоні, а трохи більше за місяць тому вони перетнулись на товариському турнірі під назвою Кубок Гампера, куди "блаугранас" мали необачність запросити "монегасків" і ті шокували колектив Ганса-Дітера Фліка фактично розгромом (3:0). Утім, як зазначав навіть головний тренер "червоно-білих" Аді Гюттер, Барса встигла суттєво змінитись відтоді.
Чого не було в цьому сезоні у виконанні Барселони, так це відвертих привозів, бо за нового тренера гравці намагаються діяти до вірного. Але у настільки відповідальний момент ці самі привози так почались на рівному місці. На десятій хвилині тер Штеген просто підставив Еріка Гарсію передачею в боротьбу проти двох суперників до зони перед штрафним, того атакував Мінаміно, після чого японця довелось збивати. Ціною вилучення, певна річ.
Монако одразу скористався цією перевагою — Акліуш завершив наступний випад ударом із правого флангу штрафного в ближній кут, після чого у господарів був ще й момент Камара, який дальнім ударом міг прибити команду Фліка. Але Барселоні пощастило шо тоді, що в контексті того, що в її складі був Ямал. Виграв закидання від Касадо до правого флангу на 28 хвилині, змістився й пробив у ближній кут так само, як суперник незадовго до того.
І це був чи не перший якісний підхід команди Фліка до чужих воріт, тоді як решту часу, так, довелось усе ж таки оборонятись. І геть не безгрішним продовжував бути каталонський клуб позаду, особливо в ситуаціях, які стосувались стандартів від суперників. Було очевидно, що без замін поперерві цю гру можна й не втримати.
І Флік у підсумку не провів жодної ротації, хоча й на лаві в нього був доволі куций вибір, але все ж таки команді помітно не вистачало обертів. Монако на початку атакував помірно, але потім почав набирати оберти та додавати свіжих футболістів. Зрозуміло, що десь захист "блаугранас" міг не витримати й саме це й сталось на 72 хвилині, коли Вандерсон через центральне коло виштовхнув м’яч за спини захисникам, а Іленіхена промчав на швидкості до штрафного, пробив погано — прямо в тер Штегена, але той почав гадати й просто зрізав м’яч ногами в ближній кут.
На Марка-Андре взагалі якесь затьмарення найшло цього вечора, тож про його гру жодного гарного слова сказати не можна, хоча були й сейви на рахунку тепер уже й основного воротаря збірної Німеччини. Єдине, на що могла покладатись Барса, це контратаки, але вони відверто не виходили, а під завісу гри суперники ще й знову почали тиснути, навіть змогли заробити пенальті, але Балогун відверто малював фол Іньїго, тож обійшлось усе поразкою в один м’яч. І купою проблем на вже найближче майбутнє.
У наступному турі французький Монако гостюватиме в хорватського Динамо Загреб, тоді як каталонська Барселона прийматиме швейцарський Янг Бойз.Монако — Барселона 2:1
Голи: Акліуш, 16, Іленіхена, 72 — Ямал, 28
Монако: Кен — Сінго, Керер, Салісу, Вандерсон (Мавісса, 88) — Камара (головін, 46), Закарія — Акліуш, Мінаміно (Кайо Енріке, 70), Бен Сегір (Балогун, 70) — Емболо (Іленіхена, 59).
Барселона: тер Штеген — Кунде, Кубарсі (Домінгес, 79), І. Мартінес, Бальде (Фаті, 88) — Педрі (Торре, 83), Е. Гарсія — Ямал (Мартін, 79), Рафінья, Касадо — Левандовські (Ферран, 80).
Попередження: Бен-Сегір, Закарія, Балогун — І. Мартінес, Рафінья, Бальде
На 11-й хвилині був вилучений Ерік Гарсія (Барселона) (грубе порушення).